Sistema de căutare UniTicket.md vă va ajuta să aflați costul biletelor de avion către Grecia. Vom compara prețurile online și vom găsi cele mai ieftine zboruri către Grecia pe site-urile a 750 de companii aeriene și peste 100 de agenții verificate și de încredere. Tot ce trebuie să faceți este să alegeți datele zborului dumneavoastră.

Prețurile pentru bilete de avion către Grecia

Mai jos veți găsi prețurile pentru zboruri directe către Grecia din orașele România. Pe UniTicket.md puteți compara costul biletelor de avion la casele de bilete din aeroport, agențiile de turism, sistema de rezervare timp de 5 minute.

București - Atena A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
11:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 1 ore 35 min Zbor direct
13:15 Eleftherios Venizelos
de la 36 € 06 Martie 2024
București - Salonic RO 275 Tarom ATR 42/ATR 72 FR/IT
12:50 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 1 ore 45 min Zbor direct
14:35 Thessaloniki
de la 24 € 06 Aprilie 2024
București - Heraklion EL 726 Ellinair Airbus A320
13:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 2 ore 0 min Zbor direct
15:00 Heraklion Aeroportul
de la 113 € 01 Iunie 2024
București - Chania FR 5333 Ryanair Boeing 737-800
10:30 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 1 ore 55 min Zbor direct
12:25 Chania
de la 108 € 31 Martie 2024
București - Mikonos W6 3077 Wizz Air Airbus A320
08:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 1 ore 40 min Zbor direct
10:05 Mikonos Aeroportul
de la 165 € 07 Iulie 2024
București - Thira FR 6025 Ryanair Boeing 737-800
04:35 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 4 ore 35 min 1 escală
09:10 Santorini
de la 145 € 10 Martie 2024
București - Kerkyra FR 6025 Ryanair Boeing 737-800
04:35 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 7 ore 25 min 1 escală
12:00 Ioannis Kapodistrias Aeroportul
de la 98 € 16 Septembrie 2024
București - Zakinthos A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
07:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 4 ore 35 min 1 escală
12:30 Zakinthos Aeroportul
de la 100 € 02 Octombrie 2024
București - Rhodos A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
08:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 5 ore 20 min 1 escală
14:00 Rhodes Aeroportul
de la 111 € 27 Iulie 2024
București - Chios RO 273 Tarom Airbus A319
13:30 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 4 ore 50 min 1 escală
18:20 Chios Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
București - Kos A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
07:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 7 ore 45 min 1 escală
15:40 Kos Aeroportul
de la 153 € 27 Iulie 2024
București - Kavala RO 273 Tarom Airbus A319
13:30 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 5 ore 0 min 1 escală
18:30 Kavala
de la 174 € 26 Februarie 2024
București - Mytilene RO 273 Tarom Airbus A319
13:30 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 4 ore 25 min 1 escală
17:55 Mytilene
A căuta 03 Martie 2024
București - Samos A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
07:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 6 ore 10 min 1 escală
14:05 Samos Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
București - Kalamata W6 3031 Wizz Air Airbus A321
16:50 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 25 min 1 escală
08:15 Kalamata Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
București - Naxos, Insulele Ciclade A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
07:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 5 ore 45 min 1 escală
13:40 Naxos Aeroportul
de la 242 € 15 Septembrie 2024
București - Preveza RO 305 Tarom Boeing 737-800
14:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 5 min 1 escală
05:05 Aktion Aeroportul
de la 395 € 21 Iunie 2024
București - Kefallinia A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
08:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 4 ore 40 min 1 escală
13:20 Kefallinia Aeroportul
de la 174 € 14 August 2024
București - Skiathos LH 1651 Lufthansa Embraer 195
09:45 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 8 ore 25 min 1 escală
18:10 Skiathos Aeroportul
de la 174 € 19 Iunie 2024
București - Milos A3 961 Aegean Airlines Airbus A320
07:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 7 ore 20 min 1 escală
15:15 Milos Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
Cluj-Napoca - Atena W6 3347 Wizz Air Airbus A320
06:20 Aeroportul Avram Iancu
Durată 2 ore 0 min Zbor direct
08:20 Eleftherios Venizelos
de la 136 € 03 Martie 2024
Cluj-Napoca - Heraklion EL 728 Ellinair Airbus A320
13:30 Aeroportul Avram Iancu
Durată 2 ore 15 min Zbor direct
15:45 Heraklion Aeroportul
de la 297 € 15 Iunie 2024
Cluj-Napoca - Thira W6 3361 Wizz Air Airbus A320
04:15 Aeroportul Avram Iancu
Durată 10 ore 40 min 1 escală
14:55 Santorini
de la 294 € 08 August 2024
Cluj-Napoca - Rhodos W6 3381 Wizz Air Airbus A320
10:00 Aeroportul Avram Iancu
Durată 6 ore 35 min 1 escală
16:35 Rhodes Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
Cluj-Napoca - Chania W6 3381 Wizz Air Airbus A320
10:00 Aeroportul Avram Iancu
Durată 7 ore 55 min 1 escală
17:55 Chania
A căuta 03 Martie 2024
Cluj-Napoca - Salonic W6 3381 Wizz Air Airbus A320
13:15 Aeroportul Avram Iancu
Durată 5 ore 55 min 1 escală
19:10 Thessaloniki
A căuta 03 Martie 2024
Cluj-Napoca - Zakinthos W6 3361 Wizz Air Airbus A320
04:15 Aeroportul Avram Iancu
Durată 13 ore 45 min 2 escale
18:00 Zakinthos Aeroportul
de la 512 € 08 August 2024
Cluj-Napoca - Mikonos W6 3301 Wizz Air Airbus A320
03:20 Aeroportul Avram Iancu
Durată 11 ore 35 min 1 escală
14:55 Mikonos Aeroportul
A căuta 03 Martie 2024
Craiova - Atena W6 3753 Wizz Air Airbus A320
03:10 Aeroportul Internațional Craiova
Durată 10 ore 10 min 1 escală
13:20 Eleftherios Venizelos
A căuta 03 Martie 2024
Craiova - Salonic W6 3753 Wizz Air Airbus A320
03:10 Aeroportul Internațional Craiova
Durată 14 ore 0 min 2 escale
17:10 Thessaloniki
A căuta 03 Martie 2024

Costul biletului de avion către Grecia depinde de mulți factori și se schimbă în fiecare zi. Atunci când căutăm, avem în vedere toți acești factori: clasa econom sau clasa business, zbor direct sau cu escală, cu bagaj de cală sau doar cu bagaj de mână, pentru a vă oferi cele mai ieftine zboruri către Grecia.

Zboruri directe către Grecia zboară din 4 de orașe

Avioanele zboară spre Grecia din 4 de orașe. Cele mai populare: București, Chișinău, Cluj-Napoca, Iași. Cel mai ieftin bilet vă va costa în direcția București - Atena, începând de la 21 €.

București de la 21 €Chișinău de la 66 €Cluj-Napoca de la 33 €Iași de la 43 €

6 de companii aeriene zboară spre Grecia

Puteți cumpăra bilete în Grecia pentru un zbor direct la bordul a 6 de companii aeriene. Popular: Wizz Air, Tarom, Ryanair, Ellinair, Aegean Airlines. Cel mai rapid zbor spre Grecia este 01:35, operat de Aegean Airlines (A3 961) pe ruta București - Atena

  • Wizz Air
  • Tarom
  • Ryanair
  • Ellinair
  • Aegean Airlines
  • Air Moldova
  • 4 de modele de aeronave zboară spre Grecia

    Cele mai populare aeronave: Airbus A320, ATR 42/ATR 72 FR/IT, Boeing 737-800, Embraer 190. Cea mai rapidă aeronavă a Aegean Airlines Airbus A320, pe ruta București - Atena. Pleacă la 11:40 de la Aeroportul Internațional Henri Coandă și ajunge la Eleftherios Venizelos la 13:15, timpul de călătorie este 01:35.

  • Airbus A320
  • ATR 42/ATR 72 FR/IT
  • Boeing 737-800
  • Embraer 190
  • Aeroporturile din Grecia

    Zbor spre 5 de aeroporturi din Grecia din 4 de orașe. Cele mai populare aeroporturi din Grecia sunt: Eleftherios Venizelos, Thessaloniki, Heraklion Aeroportul, Mikonos Aeroportul, Chania.

    Eleftherios Venizelos de la 21 €Thessaloniki de la 24 €Heraklion Aeroportul de la 32 €Mikonos Aeroportul de la 68 €Chania de la 28 €

    Orașe din Grecia

    Pentru a căuta zboruri către Grecia pe zboruri regulate sau charter ale companiilor aeriene, selectați orașul de destinație din lista de mai jos. Pe pagina orașului, puteți să vă familiarizați cu prețurile biletelor, promoțiile și ofertele speciale ale companiilor aeriene către orașul selectat.предложениями авиакомпаний в выбранный город.

    Bilete de avion către Grecia
    Grecia

    Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

    Copyright © 2016-2024. Toate drepturile sunt rezervate. UniTicket.md-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul UniTicket.md.