Prețurile pentru bilete de avion din Frankfurt către Suceava

Găsiți zboruri ieftine din Frankfurt către Suceava și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind UniTicket.md. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 224 de €, cu o dată de plecare pe 26 Iunie 2024.

Lu
Ma
Mi
Jo
Vi
Dum
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Cel mai ieftin zbor Frankfurt - Suceava găsit la ziua de 1 zi acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 224 €, cu plecarea la 26 Iunie 2024. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 308 €. Acest bilet a fost găsit 5 zile acum, cu datele de plecare spre Suceava pe 16 Aprilie 2024 an, înapoi la Frankfurt, pe 14 Mai 2024 an

Bilete de avion Frankfurt - Suceava (FRA - SCV)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la Frankfurt la Suceava pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata călătorieiZboruri directe
13.05.2024 Luni
de la 231 €
Economică Găsit ieri
1 escală 26 ore 35 min
Găsiți zboruri
27.05.2024 Luni
de la 231 €
Economică Găsit 2024-04-10
1 escală 26 ore 35 min
Găsiți zboruri
12.05.2024 Duminică
de la 256 €
Economică Găsit alaltăieri
1 escală 26 ore 35 min
Găsiți zboruri
20.05.2024 Luni
de la 277 €
Economică Găsit ieri
1 escală 26 ore 35 min
Găsiți zboruri
11.05.2024 Sâmbătă
de la 293 €
Economică Găsit 2024-04-10
1 escală 25 ore 40 min
Găsiți zboruri
19.05.2024 Duminică
de la 295 €
Economică Găsit alaltăieri
1 escală 26 ore 35 min
Găsiți zboruri
15.05.2024 Miercuri
de la 314 €
Economică Găsit ieri
1 escală 10 ore 45 min
Găsiți zboruri
18.05.2024 Sâmbătă
de la 367 €
Economică Găsit 2024-04-10
1 escală 10 ore 45 min
Găsiți zboruri
15.05.2024 Miercuri
de la 517 €
Economică Găsit ieri
2 escale 14 ore 5 min
Găsiți zboruri
13.05.2024 Luni
de la 517 €
Economică Găsit ieri
2 escale 14 ore 5 min
Găsiți zboruri
27.05.2024 Luni
de la 517 €
Economică Găsit 2024-04-10
2 escale 27 ore 15 min
Găsiți zboruri
11.05.2024 Sâmbătă
de la 517 €
Economică Găsit 2024-04-10
2 escale 27 ore 15 min
Găsiți zboruri
12.05.2024 Duminică
de la 519 €
Economică Găsit alaltăieri
2 escale 27 ore 15 min
Găsiți zboruri
20.05.2024 Luni
de la 553 €
Economică Găsit ieri
2 escale 30 ore 55 min
Găsiți zboruri
19.05.2024 Duminică
de la 605 €
Economică Găsit alaltăieri
2 escale 14 ore 5 min
Găsiți zboruri
18.05.2024 Sâmbătă
de la 822 €
Economică Găsit 2024-04-10
2 escale 14 ore 5 min
Găsiți zboruri

Zboruri dus-întors Frankfurt - Suceava

Costul biletelor de avion pe ruta Frankfurt - Suceava (România) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 5 zile acum, prețul său a fost de la 308 €, pleacă spre Suceava pe 16 Aprilie 2024 an și se întoarce la Frankfurt la 14 Mai 2024 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
LC Busre SAC W4 5110 Zbor de seară
Plecare 15.04.24 20:25, Lu
2 escale Durata șederii 3 zile
Retur 18.04.24 08:50, Jo
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 13.07.24 09:15, Sâ
1 escală Durata șederii 9 zile
Retur 22.07.24 02:20, Lu
Tarom RO 306 Zbor de seară
Plecare 13.05.24 17:25, Lu
1 escală Durata șederii 6 zile
Retur 20.05.24 02:20, Lu
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 19.04.24 09:15, Vi
1 escală Durata șederii 11 zile
Retur 30.04.24 02:20, Ma
Tarom RO 306 Zbor de seară
Plecare 12.05.24 17:25, Dum
1 escală Durata șederii 6 zile
Retur 19.05.24 02:20, Dum
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 24.04.24 09:15, Mi
1 escală Durata șederii 4 zile
Retur 28.04.24 02:20, Dum
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 11.05.24 09:15, Sâ
1 escală Durata șederii 7 zile
Retur 18.05.24 02:20, Sâ
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 09.05.24 09:15, Jo
1 escală Durata șederii 7 zile
Retur 16.05.24 02:20, Jo
Tarom RO 302 Zbor de dimineață
Plecare 27.04.24 09:15, Sâ
1 escală Durata șederii 10 zile
Retur 07.05.24 02:20, Ma
Turkish Airlines TK 1594 Zbor de zi
Plecare 20.04.24 16:45, Sâ
2 escale Durata șederii 20 zile
Retur 11.05.24 02:20, Sâ
Turkish Airlines TK 1594 Zbor de zi
Plecare 13.04.24 16:45, Sâ
2 escale Durata șederii 1 zi
Retur 15.04.24 02:20, Lu

Orarul de zboruri Frankfurt - Suceava 2024

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din Frankfurt și la ce oră sosesc în Suceava. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Orarul zborurilor nu a fost găsit

Selectați o dată pentru a căuta zboruri ieftine către destinație.

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Zborul în cifre

Zborul de la Frankfurt la Suceava, cu excepția escalei, durează de 02:17 ore, distanța dintre orașe este de 1322 km sau 821 mile. Primul avion de dimineață de la Frankfurt pleacă spre Suceava la 06:00. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 04:05.

Airplane

Doar dus

de la 224 €

Airplane

Dus-întors

de la 308 €

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

06:00

The latest flight

Durata zborului

09:55

distance

Distanța

1322 km

Cel mai rapid bilet de avion Frankfurt - Suceava de la Lufthansa cu numărul cursei LH 230 zboară la 09:55 minute cu plecare de la Frankfurt Aeroportul la ora 05:15 și ajunge la 15:10 la Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare". Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Airbus A320 NEO.

Linii aeriene

Zbor direct

0 companii aeriene zboară de la Frankfurt la Suceava cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este .

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la Frankfurt la Suceava de la 2 companii aeriene:

  • Lufthansa: Kiev, Milano, Roma
  • Ryanair: Atena, Larnaca

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la Frankfurt este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 1 aeroport din Suceava.

Aeroporturile din Frankfurt

Frankfurt Aeroportul  ~ 3 km*

Aeroporturile din Suceava

Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"  ~ 12 km*

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta Frankfurt - Suceava zboară 6 modele de aeronave de la 2 companii aeriene. Cel mai rapid avion Airbus A320 NEO, de la compania Lufthansa.

  • Airbus A320
  • Airbus A320 NEO
  • Airbus A321
  • Boeing 737-500
  • Boeing 737-800
  • Embraer 190

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la Frankfurt la Suceava cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din Frankfurt către România

Lista biletelor de avion din Frankfurt către România achiziționate pe site-ul UniTicket.md în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

Frankfurt - București LH 1418 Lufthansa Airbus A320 NEO
11:10 Frankfurt Aeroportul
Durată 2 ore 15 min Zbor direct
13:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
de la 76 € 15 Aprilie 2024
Frankfurt - Cluj-Napoca LH 1472 Lufthansa Embraer 190
15:30 Frankfurt Aeroportul
Durată 2 ore 0 min Zbor direct
17:30 Aeroportul Avram Iancu
de la 161 € 23 Aprilie 2024
Frankfurt - Craiova LH 1366 Lufthansa Airbus A320
12:10 Frankfurt Aeroportul
Durată 9 ore 15 min 2 escale
21:25 Aeroportul Internațional Craiova
A căuta 20 Aprilie 2024
Frankfurt - Timișoara LH 1470 Lufthansa Embraer 190
09:50 Frankfurt Aeroportul
Durată 1 ore 50 min Zbor direct
11:40 Aeroportul Internațional "Traian Vuia"
de la 178 € 10 Mai 2024
Frankfurt - Iași AZ 403 Alitalia Embraer EMB 175
09:45 Frankfurt Aeroportul
Durată 6 ore 40 min 1 escală
16:25 Aeroportul Internațional Iași
de la 169 € 09 Mai 2024

Zboruri ieftine de la Germania la Suceava

Cele mai ieftine zboruri din orașele din Germania la Suceava găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

Berlin - Suceava FR 134 Ryanair Boeing 737-800
04:30 Aeroportul Schonefeld
Durată 10 ore 40 min 1 escală
15:10 Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"
de la 221 € 29 Aprilie 2024
Frankfurt - Suceava LH 230 Lufthansa Airbus A320 NEO
05:15 Frankfurt Aeroportul
Durată 9 ore 55 min 1 escală
15:10 Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"
de la 224 € 26 Iunie 2024
München - Suceava LH 1854 Lufthansa Canadair Regional Jet 900
09:00 Franz Josef Strauss Aeroportul
Durată 7 ore 5 min 1 escală
16:05 Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"
de la 349 € 10 Iunie 2024
Hamburg - Suceava FR 1517 Ryanair Boeing 737-800
08:45 Hamburg Aeroportul
Durată 8 ore 35 min 1 escală
17:20 Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"
de la 495 € 20 Aprilie 2024
Hanovra - Suceava BA 979 British Airways Airbus A320 NEO
20:00 Hannover Aeroportul
Durată 12 ore 10 min 1 escală
08:10 Aeroportul Internațional "Ştefan cel Mare"
de la 517 € 20 Aprilie 2024

Suceava

Bilete de avion din Frankfurt către Suceava
Suceava

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2024. Toate drepturile sunt rezervate. UniTicket.md-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul UniTicket.md.