Prețurile pentru bilete de avion din Nürnberg către Chișinău

Găsiți zboruri ieftine din Nürnberg către Chișinău și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind UniTicket.md. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 50 de €, cu o dată de plecare pe 18 Septembrie 2021.

Lu
Ma
Mi
Jo
Vi
Dum
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 

Cel mai ieftin zbor Nürnberg - Chișinău găsit la ziua de 3 zile acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 50 €, cu plecarea la 18 Septembrie 2021. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 134 €. Acest bilet a fost găsit 3 zile acum, cu datele de plecare spre Chișinău pe 18 Septembrie 2021 an, înapoi la Nürnberg, pe 28 Septembrie 2021 an

Bilete de avion Nürnberg - Chișinău (NUE - KIV)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la Nürnberg la Chișinău pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata călătorieiZboruri directe
15.08.2021 Duminică
de la 185 € Aviakassa
Economică Găsit 2021-07-22
2 escale 87 ore 55 min
Găsiți zboruri
13.08.2021 Vineri
de la 199 € Aviakassa
Economică Găsit astăzi
3 escale 86 ore 5 min
Găsiți zboruri
07.08.2021 Sâmbătă
de la 205 € Aviakassa
Economică Găsit 2021-07-22
3 escale 73 ore 25 min
Găsiți zboruri
16.08.2021 Luni
de la 207 € Aviakassa
Economică Găsit ieri
2 escale 60 ore 5 min
Găsiți zboruri
16.08.2021 Luni
de la 207 € Kissandfly
Economică Găsit ieri
2 escale 54 ore 0 min
Găsiți zboruri
20.08.2021 Vineri
de la 304 € Kissandfly
Economică Găsit ieri
2 escale 37 ore 40 min
Găsiți zboruri

Zboruri dus-întors Nürnberg - Chișinău

Costul biletelor de avion pe ruta Nürnberg - Chișinău (Moldova) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 3 zile acum, prețul său a fost de la 134 €, pleacă spre Chișinău pe 18 Septembrie 2021 an și se întoarce la Nuremberg la 28 Septembrie 2021 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
Ryanair FR 7633 Zbor de seară
Plecare 18.09.21 18:20, Sâ
2 escale Durata șederii 10 zile
Retur 28.09.21 10:50, Ma
Ryanair FR 7633 Zbor de seară
Plecare 27.07.21 19:50, Ma
2 escale Durata șederii 9 zile
Retur 06.08.21 03:15, Vi
Ryanair FR 5402 Zbor de zi
Plecare 15.08.21 13:35, Dum
2 escale Durata șederii 26 zile
Retur 10.09.21 09:05, Vi
Ryanair FR 2159 Zbor de zi
Plecare 16.08.21 15:25, Lu
2 escale Durata șederii 14 zile
Retur 30.08.21 11:20, Lu
Ryanair FR 7633 Zbor de seară
Plecare 24.07.21 19:30, Sâ
2 escale Durata șederii 14 zile
Retur 07.08.21 18:55, Sâ
Eurowings EW 6815 Zbor de noapte
Plecare 20.08.21 03:10, Vi
2 escale Durata șederii 1 zi
Retur 20.08.21 18:35, Vi

Orarul de zboruri Nürnberg - Chișinău 2021

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din Nürnberg și la ce oră sosesc în Chișinău. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Orarul zborurilor nu a fost găsit

Selectați o dată pentru a căuta zboruri ieftine către destinație.

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Zborul în cifre

Zborul de la Nürnberg la Chișinău, cu excepția escalei, durează de 02:19 ore, distanța dintre orașe este de 1348 km sau 837 mile. Primul avion de dimineață de la Nürnberg pleacă spre Chișinău la 07:20. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 17:25.

Airplane

Doar dus

de la 50 €

Airplane

Dus-întors

de la 134 €

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

07:20

The latest flight

Durata zborului

05:35

distance

Distanța

1348 km

Cel mai rapid bilet de avion Nürnberg - Chișinău de la Lufthansa cu numărul cursei LH 143 zboară la 05:35 minute cu plecare de la Nuremberg Aeroportul la ora 05:30 și ajunge la 11:05 la Aeroportul Internațional Chișinău. Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Airbus A319.

Linii aeriene

Zbor direct

0 companii aeriene zboară de la Nürnberg la Chișinău cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este .

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la Nürnberg la Chișinău de la 5 companii aeriene:

  • Turkish Airlines: Istanbul
  • Lufthansa: Frankfurt
  • Air France: Paris
  • Ryanair: Helsinki
  • Eurowings: Viena

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la Nürnberg este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 1 aeroport din Chișinău.

Aeroporturile din Nürnberg

Nuremberg Aeroportul  ~ 6 km* de la 55 €

Aeroporturile din Chișinău

Aeroportul Internațional Chișinău  ~ 13 km* de la 55 €

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta Nürnberg - Chișinău zboară 6 modele de aeronave de la 5 companii aeriene. Cel mai rapid avion Airbus A319, de la compania Lufthansa.

  • Airbus A319
  • Airbus A320
  • Airbus A321
  • Boeing 737-800
  • Embraer 190
  • Embraer 195

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la Nürnberg la Chișinău cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din Nürnberg către Moldova

Lista biletelor de avion din Nürnberg către Moldova achiziționate pe site-ul UniTicket.md în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

Nürnberg - Chișinău LH 143 Lufthansa Airbus A319
05:30 Nuremberg Aeroportul
Durată 5 ore 35 min 1 escală
11:05 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 50 € 18 Septembrie 2021

Zboruri ieftine de la Germania la Chișinău

Cele mai ieftine zboruri din orașele din Germania la Chișinău găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

Berlin - Chișinău W6 6904 Wizz Air Airbus A320
15:20 Aeroportul Schonefeld
Durată 2 ore 10 min Zbor direct
17:30 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 41 € 16 Septembrie 2021
Frankfurt - Chișinău 9U 864 Air Moldova Embraer 190
10:30 Frankfurt Aeroportul
Durată 2 ore 20 min Zbor direct
12:50 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 38 € 22 Septembrie 2021
München - Chișinău PS 416 UIA Boeing 737-800
13:45 Franz Josef Strauss Aeroportul
Durată 5 ore 5 min 1 escală
18:50 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 94 € 03 Octombrie 2021
Hamburg - Chișinău LH 5 Lufthansa Airbus A319
06:00 Hamburg Aeroportul
Durată 5 ore 5 min 1 escală
11:05 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 29 € 01 Septembrie 2021
Dusseldorf - Chișinău PS 412 UIA Boeing 737-800
13:15 Dusseldorf
Durată 5 ore 35 min 1 escală
18:50 Aeroportul Internațional Chișinău
de la 54 € 28 August 2021

Chișinău

Bilete de avion din Nürnberg către Chișinău
Chișinău

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. UniTicket.md-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul UniTicket.md.